AdSense

Google AdSense jest bezpłatnym programem umożliwiającym umieszczenie w serwisie www reklamy kontekstowej. Właściciel serwisu zarabia, jeśli użytkownik kliknie na reklamę. Zaletą reklamy kontekstowej jest możliwość umieszczania jej na stronach powiązanych tematycznie z ofertą, np. w serwisie prawnym, reklama dostosowuje się do jego zawartości, wyświetlając reklamy poświęcone zagadnieniom prawnym.


AdWords (Linki sponsorowane)

Jest to program reklamy tekstowej - linków sponsorowanych - firmowany przez Google. Kampania AdWords pozwala na zamieszczenie oferty na stronie wyników wyszukiwania obok wyników naturalnych. Zawiera opcje kierowania kampanii według różnych kryteriów: np. czasu, przestrzeni geograficznej, języka.

Dodatkową zaletą jest możliwość zdobycia "nagrody od Google", czyli umieszczenia linku na wyróżnionym polu ponad naturalnymi wynikami wyszukiwania.


AlexaRank

AlexaRank stanowi światowy ranking popularności stron, oparty o dane pochodzące z oprogramowania firmy Alexa. Wskaźnik ten pozwala ustalić miejsce danej strony pośród wszystkich serwisów internetowych na świecie.


Backlink

Backlink (link przychodzący) to link do strony docelowej pochodzący z innej witryny.

Z punktu widzenia SEO, takie linki są jednym z czynników branych pod uwagę przy wyznaczaniu miejsca strony w wyszukiwarce: duża ilość dobrych linków prowadzących do strony docelowej ułatwia pozycjonowanie serwisu.


Banowanie strony

Banowanie strony to usunięcie jej z wyników wyszukiwania. Jest to kara za złamanie regulaminu wyszukiwarek. Główne przyczyny 'bana' w Google to łamanie zasad uczciwego pozycjonowania (Czarne SEO) i publikowanie treści niezgodnych z prawem albo obyczajem.

Banowana strona może zostać przywrócona w wynikach wyszukiwania, jeżeli źródło 'bana' zostanie usunięte (czyli zostaną usunięte nielegalne treści lub niezgodne z regulaminem pozycjonowanie).


Białe SEO

To wszystkie metody optymalizacji i pozycjonowania stron internetowych, które są zgodne z zasadami etycznymi pozycjonerów i regulaminami postępowania ustalonymi przez administratorów wyszukiwarek i katalogów. Białe SEO obejmuje także uczciwą współpracę z klientem, złożoną z wyłącznie uczciwych metody promowania i naliczania opłat.


Black SEO (Czarne SEO)

W przeciwieństwie do "białego SEO", są to działania niezgodne z globalnymi standardami promowania stron w wyszukiwarkach: np. nadmiarowa wymiana linków, maskowanie strony (przedstawieniu wyszukiwarkom innej treści lub ad- resów URL niż użytkownikom) czy też tworzenie stron ze skopiowaną treścią.

Skutkiem "czarnego SEO" jest spadek pozycji strony w wynikach wyszukiwania, a w najgorszym wypadku jej zbanowanie przez roboty sieciowe.


Body (tag)

Część kodu html strony internetowej, oznaczający główną część strony, w której znajduje się jej właściwa treść, będąca widoczną dla użytkowników.


Cloaking

Inaczej maskowanie - jedna z nieuczciwych form optymalizacji stron interne- towych.

Polega ona na prezentowaniu robotom sieciowym zawartości innej niż wyświe- tlana użytkownikom.(np. wyszukiwarkom - strony tekstowej w języku HTML, zaś internautom strony złożonej z obrazków lub animacji).


Domena

To niepowtarzalny adres internetowy (np. www.szczyt.pl) identyfikujący stronę WWW, oraz konta e-mail i serwery FTP w sieci.

Domeny tworzą hierarchię, pozwalającą na katalogowanie i porządkowanie znajdujących się w sieci komputerów według przyjętych kategorii. Dzięki temu odnalezienie konkretnych informacji wśród miliardów stron staje się bardzo proste, szybkie i niezależne od odległości geograficznej.


Duplicate content

To proceder kopiowania zawartości strony www w innym serwisie lub w innym miejscu tej samej strony. Takie powielanie treści może skutkować nałożeniem przez wyszukiwarkę filtra na stronę z powielonymi tekstami. Google karze wszystkie strony z identyczną treścią za wyjątkiem najstarszej, uznawanej jako oryginał aby pierwotni twórcy powielanej treści nie byli bezpodstawnie karani.


Fraza kluczowa

To słowo lub wyrażenie, które internauci wpisują do wyszukiwarki, by znaleźć interesujące ich strony.


Google

Wyszukiwarka internetowa opierająca się na skutecznych algorytmach wyszukiwania, opartych na analizie treści strony. Nazwa Google powstało z przekształcenia słowa googol co oznacza dokładnie 10 do potęgi 100. Cel Google Inc. to uporządkowanie olbrzymich światowych zasobów informacji po to, by stały się powszechnie dostępne i użyteczne.


Google Death Penalty

Kara stosowana przez Google polegająca na tym, że strona nie pojawia się w ogóle w wynikach wyszukiwania choć powinna. Stosowana jest wobec nadużyć i nielegalnych metod pozycjonowania.


Head

Jest to tag (znacznik) w kodzie html informujący o tytule strony, opisie, kodowaniu znaków i innych istotnych danych dla przeglądarek i wyszukiwarek. Jest to część kodu strony nie mająca znaczenia i nie widziana przez użytkownika Internetu.


Hosting

To usługa polegającą na udostępnianiu miejsca na serwerze firmom i osobom prywatnym.

Miejsce to jest konieczne, żeby strona WWW mogła się pojawić w sieci. Na dysku serwera fizycznie zamieszczane są pliki strony czy stron internetowych oraz ich konta e-mail.

Wpisując w przeglądarce adres swojej strony internetowej (domenę) - jesteś kierowany właśnie na serwer z hostingiem, w którym ona się znajduje.

Dostęp do hostingu jest chroniony hasłem.


Indeks stron

Indeks stron to zbór danych znajdujący się w bazie wyszukiwarki, który pozwala na szybkie i efektywne wyszukiwanie treści.


Indeksowanie stron

To proces analizy dokumentów (stron www) dostępnych w Sieci przez specjalne aplikacje wyszukiwarek, zwane robotami . Roboty tworzą ogromne bazy danych o występujących w dokumentach wyrazach i innych treściach (np. grafikach). Dzięki indeksowaniu wyszukiwarka może podać wynik przeszukiwania miliardów dokumentów w bardzo krótkim czasie.


Keywords (tag)

Znacznik znajdujący się w sekcji 'head' kodu strony, określający wyrażenia kluczowe, po których strona www ma być widoczna w wynikach wyszukiwania.

Te same słowa kluczowe muszą być zamieszczone również w treści strony www.


Kod strony

To zbiór znaczników lub instrukcji napisanych w językach opisu stron internetowych, np. html lub php, definiujące budowę i treść strony internetowej. Te instrukcje są następnie 'odczytywane' przez serwer WWW i przeglądarkę w komputerze użytkownika, i przekształcone w formę graficznego interfejsu strony.


Link (hiperłącze)

Element nawigacyjnym strony www, który umożliwia użytkownikowi i robotom sieciowym 'przechodzenie' między stronami internetowymi wewnątrz serwisu.


Link Popularity

Wskaźnik mówiący o ilości linków do Twojego serwisu na innych stronach.

Im więcej - tym lepiej.


Long tail

Inaczej: pozycjonowanie szerokie lub pozycjonowanie z długim ogonem. Polega na pozycjonowaniu po dużej ilości fraz niszowych, mało popularnych. Jest ono skuteczniejsze niż tradycyjne metody promocji w internecie. Jeśli użytkownik szuka np. konkretnego modelu telewizora istnieje większe prawdopodo- bieństwo, iż jest zainteresowany jego kupnem niż w przypadku wejście na stronę z frazy ogólnej 'telewizory'.


Meta Tagi

To znaczniki meta znajdujące się w sekcji 'head' strony www. Określają język strony, instrukcje dla robotów wyszukiwarek i inne elementy, również te, które są pomocne w pozycjonowaniu.


Off Page

Działania pozycjonerskie, odbywające się poza zmianami stroną www, jak np.: pisanie artykułów na zapleczach i odpowiednie ich linkowanie lub dodawanie strony do katalogów branżowych.


On Page

Działania pozycjonerskie podejmowane na pozycjonowanej stronie www., jak np.: optymalizacja kodu strony czy dostosowanie jej parametrów do wymo- gów wyszukiwarek.


Optymalizacja stron (SEO - Search Engine Optimization)

Działania mające na celu dostosowanie strony www do algorytmów wyszukiwarek internetowych. Optymalizacja kodu strony to niezbędny warunek osiągnięcia wysokich wyników w wyszukiwarkach.


PageRank

Jest to algorytm Google oparty na analizie ilości i jakości linków prowadzących do stron www, przypisujący im określoną wartość liczbową. Przedstawiany jest w skali od 0 do 10.


Przeglądarka internetowa

(np. :Mozilla Firefox, Internet Explorer, Opera). Program komputerowy służący do pobierania i wyświetlania zawartości dokumentów (np. stron www) z serwerów internetowych, a także odtwarzania plików multimedialnych.


Roboty internetowe (roboty sieciowe)

To programy wykorzystywane przez wyszukiwarki w celu indeksowania stron www, oceny treści czy rejestrowania zmian na nich.


SEO (Search Engine Optimization)

Optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki internetowe.


URL

URL (Uniform Resource Locator). Skrót oznaczający ujednolicony format adresowania zasobów internetowych, np. pełny adres strony internetowej.


Wyszukiwarka internetowa (search engine)

(np.: google.com, yahoo.com, msn.com, net sprint.pl, szukacz.pl). To strona internetowa z odpowiednim oprogramowaniem, której zadaniem jest ułatwienie użytkownikom znalezienie informacji w sieci.

Globnet - Szczyt

Globnet Sp. z o.o.
ul. Działkowicza 34
58-506 Jelenia Góra
(76) 724 33 00
wszystkie kontakty

Nasza oferta

Od ponad ośmiu lat nie prze- sypiamy nocy, abyś zamiast porannego łyka kawy, odbie- rał telefony i maile od poten- cjalnie nowych klientów.

Nie przyjmujemy reklamacji, więc zastanów się raz jeszcze czy Jesteś gotów aby wejść na szczyt?

Świadom ryzyka przejrzyj ofertę:

 

Projekt współfinansowany z Unii Europejskiej

Wszystkie informacje zamieszczone na stronach www firmy Globnet Sp. z o.o. nie są ofertą handlową w świetle przepisów Kodeksu Cywilnego. Wszelkie usługi sprzedawane przez Globnet Sp. z o.o. przeznaczone są do celów bezpośrednio związanych z działalnością gospodarczą lub zawodową, więc nie stanowią towaru konsumpcyjnego w rozumieniu Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.


Wszelkie teksty na stronie www.szczyt.pl są własnością firmy Globnet. Sp. z o.o. Kopiowanie ich stanowi naruszenie majątkowych praw autorskich i jest karalne.

Pozycjonowanie stron www Reklama w Internecie
 
Szczyt.pl - Ze szczytu widać lepiej
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników, oraz do celów statystycznych. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, oraz firmy badawcze.
Korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia.
Zrozumiałem - zamknij komunikatx